Drobečková navigace

Úvodní stránka > Hlášení rozhlasu

Hlášení obecního rozhlasu

 22. 2. 2021

Drůbežárna Prace bude v pátek 26. 2. 2021 ve 14.30 hod. před prodejnou prodávat kuřice, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky a budou vykupovat králičí kožky1 ks / 10,- Kč.

V kanceláři OÚ se vybírají poplatky za 1. pololetí 2021: svoz odpadu 250,- Kč / 1 osobu, pronájem popelnice 60,- Kč, kabel. televize 600,- Kč / domácnost, odvádění odpadních vod  100,- Kč  / 1 osobu, poplatek ze psa 100,- Kč, za dalšího psa 150,- Kč. Dále je možno zaplatit poplatek za hrobové místo na hřbitově ve Velkém Ořechově.

Moravská vodárenská a. s. oznamuje, že v letošním roce nebude chodit pracovník zapisovat stavy vodoměrů, ale občané mají sami zaslat stav vodoměru na tel. č. 725 120 373 pomocí SMS zprávy ve tvaru: Hřivínův Újezd, č. p. a stav vodoměru.

 

Charita Zlín děkuje všem občanům, kteří přispěli na Tříkrálovou sbírku pro lidi v nouzi. Celkem jste v naší obci darovali 8.665,- Kč.

Očkování COVID 19 - od 15. 1. 2021 se k očkování mohou přihlásit obyvatelé ČR nad 80. let. Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému na adrese: https://crs.uzis.cz/. S registrací mohou pomoct rodinní příslušníci nebo bezplatná linka 1221. Systém podle zadaných údajů přidělí termín očkování.  

Oznamujeme občanům, že letošní Tříkrálová sbírka po domácnostech v obci se neuskuteční. Kdo by chtěl přispět na pomoc druhým, je možné sbírku podpořit netradičně: on-line převodem, zaslat DMS nebo bankovním převodem na účet. Viz: Tříkrálová sbírka 2021.pdf. Více informací na www.zlin.charita.cz.

 

Obvodní lékař MUDr. Minařík bude mít v době nouzového stavu ordinaci jen ve Velkém  Ořechově.

Vzhledem k současné situaci, způsobené šířením virové nákazy COVID-19 jsou omezeny úřední hodiny v kanceláři OÚ Hřivínův Újezd - pondělí a středa: 10.00 - 12.00 hod. a 13.00 - 16.00 hod. K vyřizování svých záležitostí využívejte telefony a elektronickou komunikaci.

 

Vláda ČR vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru  NOUZOVÝ STAV s účinností od 5.října.2020. Zakazuje se pořádání hromadných akcí ve vnitřních prostorách nad 10 osob, ve vnějších prostorách nad 20 osob, odstup menší než 2 metry, výslovně se zakazují koncerty, divadelní představení aj. představení a slavnosti při kterých se převážně zpívá, včetně zkoušek. Dále se omezují divadla, kina aj. představení - platí zákaz prodeje potravin, pokrmů a nápojů, sportovní akce (za předpokladu, že jsou organizovány sportovními svazy) - počet účastníků do 130 osob a bez veřejnosti. Bohoslužby - počet účastníků do 100 osob, dle míst k sezení, beze zpěvu. Provozovny stravovacích služeb - omezení počtu osob u jednoho stolu - maximálně 6 osob.    Sledujte aktuální zprávy v televizi, rozhlasu, na webu obce a na úřední desce. 

 

 

Pěstitelská pálenice Březnice zahajuje pálení od 1. 9. 2020. Objednávky osobně nebo telefonicky na č. 604 207 092. 

Místní knihovna oznamuje, že v průběhu nouzového stavu se nebudou půjčovat knihy.

Dětská lékařka MUDr. Gavendová ošetřuje výhradně po předchozím telefonickém objednání na č. 577 645 261 - do odvolání. 

Kdo z občanů má zájem o kompostér, obsah 900 l, může se přihlásit v kanceláři obecního úřadu. Cena za 1 kompostér je 250,- Kč.

Obecní úřad žádá majitele pozemků, které sousedí s obecními komunikacemi, aby v provedli ořez stromů, jejichž větve zasahují do místních komunikací. Tam, kde nebude proveden ořez větví, svozová firma RUMPOLD Uherský Brod odmítá z důvodu poškození nástavby vozidla odvoz odpadu.