Drobečková navigace

Úvodní stránka > Hlášení rozhlasu

Hlášení obecního rozhlasu

 

Obvodní lékař MUDr. Minařík bude mít v době nouzového stavu ordinaci jen ve Velkém  Ořechově.

Vzhledem k současné situaci, způsobené šířením virové nákazy COVID-19 jsou omezeny úřední hodiny v kanceláři OÚ Hřivínův Újezd - pondělí a středa: 10.00 - 12.00 hod. a 13.00 - 16.00 hod. K vyřizování svých záležitostí využívejte telefony a elektronickou komunikaci.

 

Vláda ČR vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru  NOUZOVÝ STAV na dobu 30 dnů s účinností od 5.října.2020. Zakazuje se pořádání hromadných akcí ve vnitřních prostorách nad 10 osob, ve vnějších prostorách nad 20 osob, odstup menší než 2 metry, výslovně se zakazují koncerty, divadelní představení aj. představení a slavnosti při kterých se převážně zpívá, včetně zkoušek. Dále se omezují divadla, kina aj. představení - platí zákaz prodeje potravin, pokrmů a nápojů, sportovní akce (za předpokladu, že jsou organizovány sportovními svazy) - počet účastníků do 130 osob a bez veřejnosti. Bohoslužby - počet účastníků do 100 osob, dle míst k sezení, beze zpěvu. Provozovny stravovacích služeb - omezení počtu osob u jednoho stolu - maximálně 6 osob.    Sledujte aktuální zprávy v televizi, rozhlasu, na webu obce a na úřední desce. 

 

Pan Josef Kudláč vykupuje padaná jablka vždy v pondělí, středu a pátek od 16.00 hod. do 18.00 hod. Cena za 1 kg je 1,90 Kč.

Upozorňujeme uživatele kabelové televize, že 23. září 2020 došlo k přeladění ze současného vysílání DVB-T na DVB-T2. Majitelé starších televizorů si musí zajistit set-top-box.

Pěstitelská pálenice Březnice zahajuje pálení od 1. 9. 2020. Objednávky osobně nebo telefonicky na č. 604 207 092. 

Místní knihovna oznamuje, že v průběhu prázdnin se nebudou půjčovat knihy, z důvodu  rekonstrukce budovy obecního úřadu.

Dětská lékařka MUDr. Gavendová ošetřuje výhradně po předchozím telefonickém objednání na č. 577 645 261 - do odvolání. 

Kdo z občanů má zájem o kompostér, obsah 900 l, může se přihlásit v kanceláři obecního úřadu. Cena za 1 kompostér je 250,- Kč.

Obecní úřad žádá majitele pozemků, které sousedí s obecními komunikacemi, aby v provedli ořez stromů, jejichž větve zasahují do místních komunikací. Tam, kde nebude proveden ořez větví, svozová firma RUMPOLD Uherský Brod odmítá z důvodu poškození nástavby vozidla odvoz odpadu.