Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Další investice ŘSZK míří do Hřivínova Újezdu.

Další investice ŘSZK míří do Hřivínova Újezdu.Datum konání:
2.7.2019

Tisková zpráva Ředitelství silnic Zlínského kraje

Další investice ŘSZK míří do Hřivínova Újezdu

Za 4,3 milionu korun opraví stavební firma pro Ředitelství silnic Zlínského kraje úsek silničního průtahu v Hřivínově Újezdě o délce 380 metrů. Oprava vozovky bude probíhat za částečné uzavírky, kdy bude doprava vedena střídavě jedním jízdním pruhem a řízena světelnou signalizací.

Popis prací

Předmětem díla jsou stavební práce na silnici II/490 v průjezdním úseku obce Hřivínův Újezd. Celková délka řešeného úseku je 380 metrů. Stavební práce budou spočívat ve výměně krytových vrstev v celé šířce vozovky. Šířka vozovky bude 7,00 metru mezi obrubami s rozšířením na 8,00 metru v oblouku. Směrové řešení je dané stávající polohou vozovky. Součástí stavby bude úprava zastávkových pruhů spočívající v šířkovém a délkovém vymezení pomocí silničních obrubníků, šířková úprava a směrové vymezení křižovatky silnice s místní komunikací za mostem 490-021, obnova ložné a obrusné vrstvy na celé šířce vozovky se zachováním stávající nivelety, podélného a příčného spádu. Bude osazena přídlažba z žulového dvouřádku v celé délce řešeného úseku po obou stranách vozovky. Povrch vozovky bude odvodněn přes dešťové vpusti do stávající kanalizace. Bude vyměněno nebo doplněno svislé dopravní značení.

Souběžně s touto stavbou ŘSZK bude obec Hřivínův Újezd realizovat související stavební úpravy chodníků a nástupišť linkové osobní dopravy, připojení místních komunikací, sjezdů k sousedním nemovitostem, terénní a sadové úpravy.

Zhotovitel, cena, termín

Zhotovitelem stavby je firma SVS – CORRECT, spol. s r. o., Bílovice. Smluvní cena za tuto zakázku činí 4,307 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce budou zahájeny v červenci a dokončeny v září 2019.

Uzavírky a dopravní omezení

Stavební práce budou probíhat za částečné uzavírky. Provoz bude řízen pomocí přechodného dopravního značení a světelné signalizace po kratších úsecích kyvadlově po polovinách vozovky.

 

Zlín 18. června 2019

 

Kontakt:

Ředitelství silnic Zlínského kraje

Tel. 577 044 206

E-mail: rszk@rszk.cz

Internetové stránky: www.rszk.cz


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů